Specjalista ds. kadr i płac

Branża: HR, Kadry
Ogłoszenie nieaktualne!
Pracodawca: ASK-Finance SP. z o.o.
Miejsce pracy: Katowice
Rodzaj pracy: Stała, Inna
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę, Inna

Zakres obowiązków na danym stanowisku:

  • Poprawna i terminowa obsługa kadrowo-płacowa pracowników (sporządzanie list płac, odprowadzanie składek ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych, rozliczenie umów o dzieło i umów zlecenie)

  • Prowadzenie szczegółowej dokumentacji pracowniczej (teczki personalne, karty wynagrodzeń i zasiłków chorobowych, ewidencja czasu pracy)

  • Sporządzanie umów o pracę, wypowiedzeń umów o pracę, wystawianie świadectw pracy

  • Sporządzanie raportów kadrowo-płacowych, sporządzanie deklaracji do ZUS, Urzędu Skarbowego, GUS, PFRON

  • Sporządzanie planów urlopowych, ewidencja i rozliczanie urlopów pracowniczych

  • Ewidencja zwolnień lekarskich

  • Monitoring obowiązków pracowniczych w zakresie badań okresowych, szkoleń BHP

  • Wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach

  • Uczestnictwo w kontrolach prowadzonych przez zewnętrzne instytucje

Wymagania stawiane kandydatom:

  • Wykształcenie wyższe – mile widziane

  • 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku

  • Praktyczna znajomość przepisów prawa pracy, podatków i ubezpieczeń społecznych

  • Znajomość różnych form zatrudniania, praktycznej wiedzy z zakres administracji kadrowej i prowadzenia akt osobowych,

  • Umiejętność sporządzania deklaracji ZUS, podatkowych do US, statystycznych do GUS

  • wiedza w obszarze naliczania wynagrodzenia z umów o prace i umów cywilnoprawnych

  • Odpowiedzialność, terminowość, samodzielność i rzetelność w codziennej pracy

  • Znajomość programu Płatnik

  • Znajomość j. angielskiego – mile widziana

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia

  • Pracę od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00 lub 8:00 – 16:00