Sales Manager PCB

Ogłoszenie nieaktualne!
Pracodawca: LeasingTeam Group
Miejsce pracy: Katowice
Numer referencyjny: 0017957
Rodzaj pracy: Stała
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę

Opis firmy

LeasingTeam Group to największa w kraju grupa spółek doradztwa personalnego wyłącznie z polskim kapitałem, która od ponad dekady wspiera swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami kandydatów i pracodawców. Realizujemy strategiczne projekty z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi dla polskich i globalnych przedsiębiorstw, średniej wielkości firm i organizacji publicznych. Łączymy kandydatów i organizacje, umożliwiając obu stronom osiągnięcie sukcesu na rynku pracy.

Aktualnie dla jednego z naszych klientów poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • To develop a business plan for the assigned market aligned with the company strategy and meeting company”s sales and profitability targets.
  • To prepare an action plan for efficient search for sales leads and prospects.
  • To develop and maintain contacts with all clients in the assigned market to ensure high level of customer satisfaction.
  • To assist in the development and implementation of marketing activities as needed.
  • To provide feedback to senior management regarding sales performance and market development.
  • To control expenses to meet budget guidelines.

Oczekiwania:

  • Minimum 3 years of sales experience, preferably in PCB or electronics supply chain. Strong understanding of customer potentials and PCB market in Poland.
  • Willingness to travel and ability to work independently with minimal supervision.
  • Proven sales track record.
  • Strong verbal and written communication skills in both Polish and English.
  • Open and interactive personality able to cooperate with all employees and stakeholders of the company.

Oferta:

  • Dynamic work in an international environment.
  • Professional development in a growing business.
  • Gross salary depending on experience plus sales commission based on performance.
Zgodnie z obowiązującym prawem LeasingTeam Group nie pobiera opłat od kandydatów za udział w procesach rekrutacyjnych. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami.

Agencja zatrudnienia – nr certyfikatu 636.